O browarze

Właśnie tu wszystko się zaczyna
Kontraktowy Browar Małopolski łączy staropolską tradycję warzenia piwa, nowoczesną wiedzę i prawdziwą pasję smakoszy. Czerpiemy garściami z bogatej spuścizny skawińskich piwowarów, którzy już w XVI wieku w pocie czoła opracowywali swoje własne, niepowtarzalne receptury. To właśnie w ich piwie rozsmakowywali się przemierzający handlowe trakty kupcy, szukający wrażeń szlachcice i rycerze, a nawet cisi zakonnicy z tynieckiego opactwa. Bez względu na stan i pozycję społeczną, wychylali ciężkie ceramiczne kufle, ocierali pianę z wąsów, szepcząc między sobą, że to “Zaiste, piwo grzechu warte!”.

Któż nie chciałby przenieść się na moment w czasie, by skosztować tego wyśmienitego trunku? Płynnego złota, które ma w sobie tylko to, co najlepsze w naturze? Bez żadnych chemicznych “przyspieszaczy” i innych komercyjnych sztuczek?

Właśnie dlatego powstał kontraktowy Browar Małopolski. Wierzymy, że najlepsze piwa to te, które są warzone tak, jak dawniej. Sięgamy po staropolskie receptury, które ulepszane przez pokolenia piwowarów, dają w efekcie unikatowy produkt – prawdziwy regionalny przysmak!

Warząc piwo dbamy o każdy najmniejszy szczegół – od wyboru słodów, przez wszystkie etapy fermentacji, aż po rozlewanie piwa do butelek i ich transport. Stawiamy tylko na składniki najlepszej jakości, uważnie dobierając ich proporcje. Warzenie piwa to sztuka, w której nie ma miejsca na bylejakość i niedokładność. Wystarczy tylko jeden łyk wytrawnego smakosza, by zdemaskować wszystkie te błędy.

Wiemy doskonale, że ta drobiazgowość musi iść w parze z niezwykłą cierpliwością. Dlatego nasze piwa są warzone bez pośpiechu, fermentując w kadziach dokładnie tyle, ile trzeba, by ze słodu wydobyć bogaty i niepowtarzalny smak. Spróbuj, a przekonasz się, że takiego piwa nie skosztujesz nigdzie indziej!

Browar Małopolski tworzą ludzie z prawdziwą piwowarską pasją i… ogromnym szacunkiem dla tradycji. Angażujemy się w życie lokalnych społeczności, promujemy bogatą historię i kulturę naszego regionu. Jesteśmy też odpowiedzialni – dlatego chętnie popieramy akcje, które zachęcają do odpowiedzialnego spożywania alkoholu. Jeśli masz ciekawy projekt, w którym moglibyśmy pomóc, nie wahaj się – napisz do nas.

Facebook