Piwne fakty i mity

Za co uwielbiamy złocisty trunek?

Piwo tuczy

W piciu piwa – jak we wszystkim – potrzebny jest umiar. Gwarantujemy, że piwo pite z umiarem nie tuczy. Wypijając ok. 200 ml piwa dostarczasz sobie 90 kcal. Jak więc widzisz reputacja piwa, jako najbardziej kalorycznego napoju jest co najmniej niesprawiedliwa.

Piwo najlepiej smakuje zimne

To zasadniczo… prawda. Ale pamiętajmy, że piwo zbyt schłodzone nie pachnie i nie smakuje tak samo. Dopiero ciepło wydobywa z niego bogactwo aromatu. Niektóre piwa, np. mocne i ciężkie, warto więc pić schłodzone tylko o parę stopni od temperatury pokojowej.

Piwo jest zdrowe

To fakt. Prawdziwe piwo ma wiele korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. Zawiera witaminy z grupy B, korzystnie wpływa na nasz układ moczowy i nerki (zapobiega powstawaniu kamieni), układ krążenia (wspomaga krążenie krwi), układ odpornościowy (witaminy i antyoksydanty) i nerwowy. Z powodu dużej zawartości błonnika pozwala też walczyć z cholesterolem.

Wino jest zdrowsze niż piwo

Z tym stwierdzeniem koniecznie musimy polemizować! Wino – co prawda – korzystniej od piwa wpływa na nasz układ krążenia, ale to piwo zawiera więcej antyoksydantów, magnezu i potasu.

Piwo mogą pić kobiety w ciąży

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Kobiety w ciąży nie powinny pić nawet bardzo małych dawek alkoholu.

Piwo pozytywnie wpływa na urodę

I to nie tylko dlatego, że po nim wszyscy wydają się piękniejsi! Piwo można stosować do zewnętrznej pielęgnacji ciała. Maseczki z piwa mają dobroczynny wpływ na włosy i skórę, a płukanki z tego trunku na… zęby. Witaminy z grupy B, które zawiera piwo chronią też przed schorzeniami skórnymi, łagodzą podrażnienia i nawilżają ciało.

Piwo poprawia kreatywność

Ludzie po piwie są bardziej kreatywni. Tak wynika z wielu badań, a z naukowcami nie ma dyskusji…
Facebook